پروژه 395 هکتاری پرورش میگو در هندیجان کلنگ زنی شد
مدیرکل شیلات خوزستان، از کلنگ‌زنی پروژه 395 هکتاری پرورش میگو اتحادیه آبزیان گستر شهرستان هندیجان خبر داد.
1397/09/18
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، نبی الله خون میرزایی اظهار کرد: پروژه 500 هکتاری پرورش میگو جهاد نصر میثاق آماده کلنگ زنی است.
وی افزود: پروژه 530 هکتاری اتحادیه آبزی گستران نیز درحال دریافت مجوز است و امسال 6 هزار هکتار دیگر از اراضی شهرستان هندیجان را برای احداث پرورش میگو مورد مطالعات تکمیلی قرار می‌دهیم.
مدیرکل شیلات خوزستان تصریح کرد: از استقلال به عنوان یکی از شعارهای کلیدی انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف تعریف می‌شود که یکی از شاخص‌های آن حوزه غذایی است و قدم نخست در استقلال غذایی، حفظ و صیانت از دارایی‌ها و توانمندی‌های موجود در تولید غذای کشور است.
خون میرزایی عنوان کرد: با توجه به اینکه مسئولیت های شیلات در پدافند غیرعامل برجسته می شود، با هماهنگی اداره کل پدافند غیرعامل خوزستان و هم‌افزایی با سایر دستگاه‌های اجرایی آمادگی کامل برای انجام وظایف پدافندی غیرعامل و مدیریت تهدیدهای زیستی مربوط به خود را داریم.
وی بیان کرد: امروز وظیفه ما تقویت امید و خودباوری، صیانت و افزایش تولید و اشتغال در حوزه های مختلف شیلاتی است.
مدیرکل شیلات خوزستان در پایان گفت: برنامه هایی مبتنی بر حفظ اشتغال صیادی و افزایش اشتغال در آبزی پروری با تمرکز بر پرورش میگو و ماهیان دریایی برای شهرستان هندیجان تدارک دیده ایم که امسال بعضی از آنها را کلنگ‌زنی می‌کنیم.
تعداد مشاهده خبر96 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal