برداشت میگوی پرورشی به 42 هزار تن رسید
1397/11/10

معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران گفت: براساس آخرین آمار اخذ شده تا پایان دی ماه امسال، 42 هزار تن میگوی پرورشی از مزارع استان‌های بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و گلستان برداشت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دکتر عبدالحی با اشاره به این که برداشت میگو در مزارع استان هرمزگان هنوز به اتمام نرسیده است، عنوان کرد: پایان بهمن ماه امسال شاهد اتمام برداشت میگوی پرورشی در این استان خواهیم بود.

به گفته وی پیش‌بینی می‌شود با اتمام برداشت میگوی پرورشی در پایان بهمن ماه، رقم نهایی تولید میگوی سال 97 به 45هزار تن برسد.

عبدالحی با اشاره به این که امسال 11 هزار هکتار مزرعه میگو زیر کشت رفته که تاکنون 9 هزار و 674 هکتار از آن برداشت شده است، بیان داشت: برداشت میگو از 1250 هکتار هنوز باقی مانده که همان‌گونه که ذکر شد عمده این مزارع به استان هرمزگان اختصاص دارد و بخش اندکی نیز در استان بوشهر است.

وی اذعان داشت: بنابر آمار اخذ شده در سال 97، تولید میگو در استان بوشهر 21 هزار تن، در گلستان 2500 تن، در سیستان و بلوچستان 1500 تن، در خوزستان 527 تن و در هرمزگان نیز به 17 هزار تن خواهد رسید.

این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران با اشاره به افزایش چشمگیر تولید میگوی پرورشی در سال‌های اخیر، اظهار داشت: سال گذشته 9 هزار و 200 هکتار مزرعه زیر کشت میگو رفته بود که این رقم امسال به 11 هزار هکتار افزایش یافت.

معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران، با اشاره به این که تولید میگوی پرورشی از برنامه ششم توسعه پیشی گرفته است، عنوان کرد: انتظار می‌رود سال آینده با افزایش مزارع زیر کشت، تولید میگوی پرورشی نسبت به تولید امسال افزایش بیشتری داشته باشد.

به گفته وی، این امر از طریق واگذاری اراضی میگوی مجهز به زیرساخت‌های لازم جهت تولید، به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از سوی سازمان شیلات ایران صورت خواهد گرفت تا به این ترتیب با افزایش اراضی زیر کشت تولید سالانه میگوی کشور سال به سال ارتقا یابد.

معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران، یادآور شد: امیدواریم مشکلاتی همچون بیماری، مانع رشد چشمگیر صنعت میگوی کشور نشود که البته پرورش دهندگان طی سال‌های اخیر با استفاده از دانش و تکنولوژی در امر تولید و آگاهی نسبت به چگونگی کنترل بیماری توانسته‌اند با معضل شیوع بیماری در مزارع پرورشی میگو مبارزه کنند.

تعداد مشاهده خبر55 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal