وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:ضرورت آینده نگری و بکارگیری روش ها و ابزارهای نوین برای مدیریت بخش کشاورزی/لزوم اتخاذ تدابیر مناسب برای استمرار آرامش حاکم بر بازار محصولات کشاورزی
1396/12/26

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت آینده نگری و بکارگیری روش ها و ابزارهای نوین برای مدیریت بخش کشاورزی و همچنین اتخاذ تدابیر مناسب برای استمرار آرامش حاکم بر بازار محصولات کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،مهندس محمود حجتی در نشست مشترک مدیران ستادی و روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان ها با بیان این که مدیرت کشاورزی نیازمند نگرش های جدید با تحلیل و پردازش مسایل و موضوعات روز بخش کشاورزی است،اظهار داشت:با آینده نگری و تحلیل پدیده های پیرامون باید از بروز مسایل و مشکلات پیشگیری کنیم و یا آثار نامطلوب را به حداقل برسانیم.

وی تصریح کرد:مدیریت تولید را باید متناسب با تقاضا و مسایل و موضوعات کشاورزی و از ابتدا تا انتها به صورت حلقه های به هم پیوسته و اثرگذار بر یکدیگر دنبال کنیم.

حجتی با تاکید بر این که حضور مجموعه وزارت جهاد کشاورزی باید منجر به تسهیل امر کشاورزی و روان سازی محیط برای تولیدکنندگان باشد،خاطرنشان کرد:روسای سازمان ها باید با برگزاری جلسات هماهنگی با دستگاه های تابعه و دستگاه های مرتبط بیرونی،زمینه تسهیل کار کشاورزان را فراهم کنند تا تولیدکنندگان فقط دغدغه تولید داشته باشند.

وی با بیان این که کشاورزی در حوزه تولید و مصرف فعالیتی وقفه ناپذیر است و به طور مستمر توسط اقدامات و رفتارهای پیرامونی متاثر می گردد،اظهار کرد:براین اساس باید با رویکردی فعالانه و آینده نگرانه کارها و فعالیت ها به گونه ای انجام شود که اثرات پدیده های پیرامونی بر بخش کشاورزی به حداقل برسد.

حجتی گفت:شرایطی باید فراهم شود که نهاده های تولید به ویژه در صنعت دامپروری توسط تولیدکنندگان تامین شود.

وی خاطرنشان ساخت:برای پیشبرد سیاست های کشاورزی نیازمند کار اجتماعی و فرهنگی به منظور تقویت باور تولیدکنندگان به زنجیره های تولید هستیم.

حجتی با اشاره به این که مدیران کشاورزی مسئولیت دارند برای مسایل و مشکلات تولیدکنندگان و کشاورزان و تامین مایحتاج مردم در حوزه مصرف،راه حل مناسب را در وقت مقرر پیدا و اعمال کنند،تصریح کرد:لازم است از اتخاذ تصمیمات موردی پرهیز و نسبت به تدبیر و تمهید و وضع رویه ها،دستورالعمل ها و موازین عمومی و اعلام آن به مردم اقدام شود تا متقاضیان نیاز به مراجعه به مجموعه وزارت جهاد کشاورزی نداشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد:با توجه به پیشرفت های دانش و تکنولوژی های کشاورزی باید نگرش ها،شیوه ها و ابزارهای جدید را در مدیریت ها اعمال کنیم.

حجتی تاکید کرد:با عنایت به شرایط مناسب تولید محصولات کشاورزی به ویژه کالاهای اساسی باید با اتخاذ تدابیر مناسب،طوری عمل کنیم تا وقفه ای در بازاررسانی محصولات کشاورزی ایجاد نشود و آرامش کنونی تا پایان تعطیلات نوروز بر بازار حاکم باشد.

وی اظهار داشت:ایجاد آمادگی های لازم برای تامین نهاده ها در مناطق سردسیری و همچنین خرید کلزا و گندم در مناطق گرمسیری ضروری است.

در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز با بیان این که سرمایه های انسانی و مدیران از مهمترین منابع برای پیشرفت و تعالی یک جامعه

هستند،اظهار داشت:بر اساس روایات دینی مدیران باید از ویژگی هایی همچون وجاهت،صداقت،حسن تدبیر،شجاعت و سعه صدر برخوردار باشند.

همچنین در این نشست،مجریان طرح های گندم و دانه های روغنی از وضعیت تولید این محصولات،مدیرعامل شرکت بازرگانی درباره آمادگی برای خرید تضمینی محصولات یاد شده و معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی در زمینه تامین کالاهای مورد نیاز بازار شب عید به طور جداگانه گزارشی ارائه کردند.

تعداد مشاهده خبر148 بار
تصاویر مرتبط

  • hojjati_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal