1.8 میلیون هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شد/صرفه جویی سالانه 7.9 میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی
1397/03/19

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از اجرای یک میلیون و 795 هزار هکتار سامانه های نوین آبیاری در کشور و صرفه جویی سالانه 7.9 میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس زارع با بیان این که از ابتدای سال 97 تا پایان اردیبهشت ماه تعداد 1064 پروژه سامانه های نوین آبیاری در سطح 13 هزار و 777 هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است،خاطرنشان کرد:علاوه بر سطح اجرا شده در سال جاری،135 هزار و 457 هکتار سیستم های نوین آبیاری نیز در حال اجرا می باشد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد:از ابتدای اجرای طرح تا پایان اردیبهشت ماه، یک میلیون و 795 هزار و 271 هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.

وی گفت:اجرای سیستم های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی از ابتدا تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری،پتانسیل صرفه جویی سالانه 7.9 میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی، 30 درصد افزایش عملکرد محصولات کشاورزی و 25 درصد کاهش مصرف سم، بذر و کود شیمیایی را دارد.

تعداد مشاهده خبر513 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal