اعطای نخستین گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای دستگاه های اجرایی به وزارت جهاد کشاورزی
1397/03/21

نخستین گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای دستگاه های اجرایی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور به وزارت جهاد کشاورزی اعطا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: از ابتدای سال 97 افراد برای احراز پست های مدیریتی همچون پست مدیر پایه و مدیر میانی باید گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای را کسب کرده باشند.

ابوالقاسم ورداسبی افزود: این اقدام با هدف انتخاب مدیران شایسته و توانمند در حوزه های مختلف صورت می گیرد.

وی درباره چگونگی اعطای این مجوز به وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی از سال های 88 به بعد با خروج نیروی انسانی در زمینه مدیریتی و جایگزینی نیروهای کارشناسی و غیر کارشناسی دچار مشکل شد و از این رو، در مرکز نوسازی و تحول اداری پروژه تربیت مدیران آینده تعریف شد.

ورداسبی هدف از تدوین این پروژه را اصلاح هرم مدیریتی و سنی و شناسایی استعداد ها و توانمند سازی مدیران کنونی عنوان کرد و گفت: اجرای این پروژه با مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر ضرورت دریافت گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی برای کسب احراز پست مدیریتی نیزهمراه شد.

ورداسبی ادامه داد: مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی در راستای اجرای این پروژه، کانون ارزیابی و توسعه مدیران را راه اندازی کرد و با ارزیابی هایی که سازمان اداری و استخدامی کشور از کانون های ما انجام داد، منجر به اعطای گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای دستگاه های اجرایی شد.

وی تصریح کرد: بر این اساس، افرادی که آمادگی خود را برای احراز پست های مدیریتی در قالب فراخوان اعلام کرده اند توسط ارزیابان حرفه ای مورد ارزیابی قرار می گیرند و این ارزیابی ها بر اساس مولفه های سازمان اداری و استخدامی کشور و شاخص های وزارت جهاد کشاورزی در زمینه شایستگی های عمومی و حرفه ای انجام می گیرد.

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی اذعان داشت: ما 46 مولفه برای شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای تعیین کرده ایم.

وی با بیان این که تا کنون نزدیک به 2400 نفر از کارشناسان، مدیران پایه و مدیران میانی در کانون ارزیابی و توسعه مدیران، شناسایی و ارزیابی شده اند، تصریح کرد: گزارش این ارزیابی ها در اختیار وزیر جهاد کشاورزی و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه قرار گرفته است.

ورداسبی تصریح کرد: انتصاباتی که در ستاد و سازمان های استانی صورت می گیرد، از این پس بر اساس نتایج ارزیابی کانون اریابی و توسعه مدیران و گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای دستگاه های اجرایی خواهد بود.

وی اضافه کرد: ما در استان هایی که با حجم بالای نیروی انسانی روبرو هستیم، برای ارزیابی مدیران و کارشناسان، پردیس کانون های ارزیابی و توسعه مدیران را طراحی کرده ایم و در تعدادی از استان ها مانند زنجان، کرمانشاه و خراسان شمالی این پردیس ها ایجاد شده که هم نیروهای سازمان جهاد کشاورزی این استان ها و هم نیروهای واحد های خارج از مرکز سازمان های وابسته را زیر پوشش قرار می دهند.

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی درباره روند انتصاب زنان در عرصه های مدیریتی نیز گفت: بر اساس بخشنامه شورای عالی اداری و دستور رییس جمهوری، در کانون ارزیابی و توسعه مدیران، اولویت نخست ما برای ارزیابی و انتخاب مدیران، مدیران میانی کنونی و اولویت دوم بانوان همکار در سازمان های جهاد کشاورزی استان ها و واحدهای خارج از مرکز سازمان های وابسته است.

وی گفت: در این ارزیابی ها، استعدادها شناسایی می شود و آنهایی که توانمندند نام شان در بانک مدیران و آنهایی که نیاز به آموزش دارند نامشان در فهرست آموزشی قرار می گیرد.


تعداد مشاهده خبر178 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal