هجدهمین جلسه کمیته تخصصی کارگروه فراقوه‌ای مبارزه با زمین‌خواری برگزار شد
1397/03/21

هجدهمین جلسه کمیته تخصصی کارگروه فراقوه‌ای مبارزه با زمین‌خواری با حضور مهندس اورنگی رییس سازمان امور اراضی کشور و اعضای کارگروه متشکل از نمایندگان تمامی دستگاههای اجرایی و نظارتی، تقنینی، قضایی و انتظامی ذی نقش در امر مدیریت زمین در سازمان امور اراضی کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور اراضی،جلسه کمیته تخصصی کارگروه فراقوه‌ای مبارزه با زمین‌خواری امروز با حضور نمایندگان دبیرخانه ستادهماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، مجلس شورای اسلامی، دادستانی کل کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک، نیروی انتظامی، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، بنیاد مسکن، سازمان حفاظت محیط زیست و ... برگزار شد.

در این نشست ضمن بررسی روند اجرای مصوبات جلسه گذشته کمیته، گزارشی از روند راه اندازی و اجرایی شدن سامانه صدور مجوزهای واگذاری زمین در سازمان امور اراضی کشور ارائه و اثرات الکترونیکی شدن این خدمت بر شفافیت و تسهیل صدور مجوزها در سطح استانها تشریح گردید. همچنین در ادامه جلسه مدیرکل مهندسی و حدنگاری اراضی گزارشی از مطالعه انجام شده در خصوص وضعیت اراضی واقع در حریم شهرهای کوچک و بزرگ کشور ارائه و چالش‌ها و تنگناهای موجود در خصوص حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی کشاورزی که در حریم شهرها واقع می شود را تشریح کرد.


تعداد مشاهده خبر93 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal