وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:خروج نام سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از لیست شرکت های قابل واگذاری سازمان خصوصی سازی در آینده نزدیک/ضرورت استفاده از نیروهای جوان و تحصیلکرده در هیات مدیره شرکت های تعاونی روستایی
1397/04/02

وزیر جهاد کشاورزی گفت:طی مذاکراتی که در سازمان خصوصی سازی انجام گرفت، مقدمات خروج سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از لیست شرکت های قابل واگذاری فراهم شد و به زودی نام این سازمان از فهرست مذکور خارج خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی،در بازدید امروز مهندس محمود حجتی از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تاکید بر ضرورت تعیین مجری ساماندهی نظام بهره برداری طرحهای 46 هزار هکتاری سیستان، 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام و آبهای مرزی گفت:طی مذاکراتی که در سازمان خصوصی سازی انجام گرفت مقدمات خروج سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از لیست شرکتهای قابل واگذاری فراهم شد و به زودی نام سازمان از فهرست مذکور خارج خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی در این نشست نسبت به تسریع در پیگیری مشکلات مرتبط با واحد اعتباری شرکت تعاونی کشاورزی نهال نشان البرز از طریق معاون نظارت بانک مرکزی به منظور تأمین حدود 42 میلیارد تومان خط اعتباری برای پرداخت سپرده سپرده گذاران واحد اعتباری مذکور تآکید کرد.

در این بازدید، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز گزارشی از پیگیری ها و اقدامات انجام شده در خصوص حل مشکلات واحد اعتباری شرکت تعاونی کشاورزی نهال نشان البرز و همچنین مجموعه اقدامات انجام شده در یک ماه اخیر برای ساماندهی واحدهای اعتباری از جمله ساماندهی کارگروه، انتصاب مجری طرح، ابلاغ دستورالعمل نظارتی، حذف واحدهای اعتباری غیر فعال و ... ارائه داد.

دکتر حسین شیرزاد گفت: راهبرد نهایی سازمان تعاون روستایی ، محدود کردن تدریجی واحد های اعتباری و انتظام بخشی به فعالیت آنهاست .

در این بازدید همچنین،مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران،گزارش مبسوطی از حوزه بازرگانی به ویژه خریدهای تضمینی، توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی و اتخاذ ساز و کارهای بهینه در خصوص موضوع خرید شیر در استان های کشور مطرح کرد و مهندس حجتی نیز رهنمودهای لازم را در خصوص سازو کارهای خرید توافقی و حمایتی ارائه داد.

شیرزاد در ادامه از خرید 19 هزار تن سیب زمینی و 217 هزار تن شیر و 61 هزار تن شیر خام خبر داد و گفت:تاکنون حدود 30 درصد مطالبات دامداران پرداخت شده و مابقی پس از ثبت در سامانه خرید و فروش محصولات کشاورزی بزودی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد:اواخر سال 96 و اوایل سال 97 نزدیک به 8600 تن خرما از کشاورزان خریداری و کل مطالبات آنان پرداخت شده است و بالغ بر 2500 تن از خرمای مذکور به فروش رسیده و بقیه نیز در حال بازاریابی و فروش است.

شیرزاد گفت:این سازمان بالغ بر 17 هزارتن گوجه فرنگی خریداری کرده و کل مطالبات کشاورزان نیز پرداخت شده است ضمن آن که کل گوجه فرنگی خریداری شده نیز به فروش رسیده است.

در پایان این دیدار، وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت استفاده از نیروهای جوان و تحصیلکرده در هیات مدیره شرکت های تعاونی روستایی و تولید و همچنین استفاده از راهکارهای نوین و استفاده از نوآوری های ابتکار محور در شبکه تعاونی ها تاکید کرد.


تعداد مشاهده خبر533 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal