افتتاح اسکله آبرسانی پروژه پرورش میگوی رودیک چابهار
در ششمین روز از هفته دولت اسکله آبرسانی پروژه پرورش میگوی رودیک با حضور استاندار، معاونین و تعدادی از مسئولین استانداری، فرماندار ویژه چابهار، مدیرکل شیلات استان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی روز چهارشنبه7 شهریور ماه 1397 افتتاح و به بهره برداری رسید.
1397/06/07
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان اجرای فاز نخست این پروژه را به فال نیک گرفته و ضمن عرض تبریک و خداقوت به مسئولین شیلات و مجریان پروژه بیان داشت: راه اندازی این سایت می تواند در تولید میگو و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه و صادرات و ارزآوری محصول نقش بسزایی داشته باشد.
وی با اعلام حمایت از اجرای هرچه سریعتر پروژه و احداث فاز بعدی آن ابراز امیدواری کرد که بزودی تمام سایت راه اندازی و آماده بهره برداری گردد.   
هدایت الله میرمرادزهی مدیرکل شیلات استان نیز گفت: مجتمع پرورش میگوی رودیک با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذار کویتی در مساحتی حدود 1500 هکتار در دو بخش 250 هکتاری غربی و 1250 هکتاری شرقی نسبت به جاده بریس- نگور که درسال 1384 هزینه ریالی آن حدود 358 هزار میلیون ریال و ارزی بمبلغ 33 میلیون دلار برآورد شده و سهم مشارکت سرمایه گذاری به نسبت 80 درصد خارجی و 20 درصد داخلی تعیین شد و سهم بخش شیلات در این پروژه احداث اسکله آبگیری ، برق ، ایستگاه پمپاژ و جاده دسترسی بود که از سال 85 طی قراردادی احداث اسکله آبگیری با مبلغ حدود 48 میلیارد ریال به شرکت ایمن ساز تهران واگذار شد و به دلیل عدم تخصیص به موقع اعتبار پروژه دچار وقفه گردید واکنون پس از 12 سال درصورت تأمین اعتبار لازم و ارائه برنامه زمانبندی از سوی پیمانکار شاهد اتمام پروژه خواهیم بود.
وی افزود: پس از بازدید استاندار سابق و دستور پیگیری و مساعدتی که داشتند اقدام لازم بعمل آمد و عملیات اجرایی تأسیسات زیربنایی خط انتقال آب مجتمع و تکمیل اسکله آبگیری از نیمه اول فروردین ماه 96 آغاز شد.
مهندس میرمرادزهی خاطرنشان کرد برای اجرای این پروژه 560 تن شمع های لوله ای فلزی با کوبیدن بطول 2750 متر و 1100متر مکعب بتن ریزی درجا و اجرای موج شکن شمعی بطول 100 متر با استفاده از 298 عدد شمع به وزن 540 تن و خط انتقال آب با لوله به قطر 1400 میلیمتر و به طول 1250متر از نوع GRP و ST انجام شد.
گفتنی است سرمایه گذار بخش خصوصی نیز تاکنون عملیات خاکی تعداد 52 استخر در قسمت غربی پروژه را به مساحت 250 هکتار را با هزینه ای حدود 21 میلیارد ریال را در فاز 1 پروژه انجام داده است و از نیمه اول فروردین ماه 95 کار بازسازی و تکمیل کانالهای آبرسان و زهکش و ورودی و خروجی استخرهای پرورشی را شروع نموده و در حال انجام می باشد.
لازم به توضیح می باشد فاز یک رودیک غربی حدود 200 نفر بصورت مستقیم و 400 نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
تعداد مشاهده خبر107 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal