نقش دامپزشکی در جلوگیری از اپیدمی بیماری های دامی ناشی از سیل در کشور
1398/01/31

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز در بسیاری از حوزه های کشاورزی دارای رتبه های برتر کشور است بنابراین در رابطه با تقویت این امر هر گونه اقدامی که نیاز باشد انجام خواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از استانداری البرز، شهبازی در دیدار رییس سازمان دامپزشکی کشور ضمن تبریک ایام و قدردانی از تلاش های این سازمان در راستای تامین امنیت غذایی کشور، افزود: نقش سازمان دامپزشکی در در حوزه امنیت غذایی بسیار مهم و حیاتی است.

وی ادامه داد: این سازمان عهده دار بخش بزرگی از سلامت کشور است از این رو در البرز ارتباط و تعامل بسیار موثری با سازمان دامپزشکی داریم.

شهبازی گفت: در حوزه دامپزشکی البرز همواره پیگیر امور بوده ام و مواردی که نیاز به هم افزایی داشت در اسرع وقت وارد عمل شدیم.

وی افزود: البرز در بسیاری از حوزه های کشاورزی دارای رتبه های برتر کشور است بنابراین در رابطه با تقویت این امر هر گونه اقدامی که نیاز باشد انجام خواهیم داد.

استاندار البرز عنوان کرد: برای تامین اعتبارات لازم دامپزشکی پیگیری های لازم را خواهیم داشت.

دکتر رفیعی پور در این دیدار با اشاره به اینکه البرز بجهت اهمیت اولین استانی است که امسال برای دیدار با استاندار و سرکشی و نظارت امور حضور یافتم، افزود: همراهی، تعامل و تسلط استاندار البرز به امور جای قدردانی دارد.

وی ادامه داد: سازمان دامپزشکی با 38 هزار نیرو فعال در کشور علی رغم بضاعت کم با ارائه 400 خدمت، عهده دار تامین بخش قابل توجهی از امنیت غذایی و امنیت اقتصادی کشور است.

رفیعی پور به حادثه سیل در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و گفت: بارندگی ها سرشار از مواهب الهی بود همچنین برکات آن را در آینده نزدیک خواهیم دید ولی بخشی نیز به دلیل وقوع سیل، خساراتی را برای زیرساخت های کشور و مردم در پی داشت.

وی افزود: در سیل اخیر حدود 24 هزار راس دام سبک و سنگین، 9 میلیون قطعه طیور و هزاران تن ماهی تلف شدند که اگر نظارت و حضور جدی سازمان دامپزشکی نبود، اپیدمی بیماری های دامی، کشور را فرا می گرفت.

رییس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: همراهی، تعامل، هم افزایی، اشراف و تسلط استاندار البرز به امور دامپزشکی جای هیچ گونه درخواستی را در استان برای ما نمی گذارد.

وی گفت: البرز شرایط امنی را در حوزه دام و طیور سپری می کند و جای نگرانی در این حوزه نیست.


تعداد مشاهده خبر98 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal