اعتبارات آبخیزداری با توجه به توانمندی استان پرداخت می شود
1397/03/23

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اعتبارات آبخیزداری با توجه به توانمندی و میزان کار در استان ها پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل ها،، مهندس خلیل آقایی در دیدار استاندار و مدیرکل منابع طبیعی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: امسال سال سرنوشت سازی برای منابع طبیعی کشور است و با توجه به اعتباراتی که در بخش آبخیزداری اختصاص یافته باید اقدامات در استان ها نماد بیشتری پیدا کند و از اینرو اعتبارات این بخش شناور است و هر استانی  بیشتر کار کند بیشتر پول می گیرد.

وی شرایط اقلیمی استان هرمزگان را خشک و کم آب خواند و گفت: با توجه به گزارش موجود اجرای طرح آبخیزداری با مشارکت مردم و خیرین در این استان بیشتر نمود دارد.

 

درست هزینه کردن، تضمین بودجه سال آینده منابع طبیعی خواهد بود

آقایی همچنین تصریح کرد: هزینه درست، تضمین بودجه سال آینده منابع طبیعی است و استان هایی که از توانمندی و اثربخشی پایینی در اجرای پروژه های آبخیزداری داشته باشند بودجه آنها به دیگر استان های فعال داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: تمامی استان ها و کارشناسان منابع طبیعی باید در سال جاری برای اجرای طرح های آبخیزداری  پای کار باشند تا با توجه به کم آبی و خشکسالی مداوم از هدر رفت اندک آب موجود جلوگیری شود.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه از تصویب آیین نامه دولت جهت ساماندهی گروه جوامع محلی خبر داد و افزود: مشارکت مردم در حفظ منابع طبیعی بسیار مهم است و ما در اجرای طرح های منابع طبیعی با مردم بصورت ترکیبی کار خواهیم کرد تا پایداری پروژه ها دوام و قوام  بیشتری پیدا کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قصد ما از اجرای طرح های آبخیزداری حفظ خاک، جلوگیری از هدر رفت آب و ایجاد پوشش گیاهی است خاطر نشان کرد: برای اجرای حسن انجانم کار در پروژه های منابع طبیعی کارشناس معیتن تعیین خواهبم کرد.

در دیدار رییس سازمان جنگل ها، استاندار استان هرمزگان گفت:به علت کم آبی وضعیت دشت های استان بحرانی است و تامین آب کشاورزی و شرب از چالش های اساسی استان است.

فریدون همتی اقدامات آبخیزداری در استان  هرمزگان را ستود و گفت: نباید بگذاریم حداقل بارانی که در سطح استان در زمین جاری می شود از دسترس خارج شود.

 50 میلیارد تومان سهم استانداری برای اجرای آبخیزداری 

وی همچنین برتقویت پروژه های آبخیزداری در سطح استان تاکید کرد و افزود: حاضریم از منابع استانی 50 میلیارد تومان برای اجرای آبخیزداری کمک کنیم.

استاندار هرمزگان از رییس سازمان جنگل ها خواست به میزان مشارکت استانداری، منابع طبیعی نیز در اجرای پروژه های آبخیزداری بلحاظ تامین اعتباری نقش آفرینی کنند  تا این اقدامات  اثر بخش و پایلوت برای سایر استان ها مورد توجه قرار گیرد.

خیرین 12 میلیارد کارآبخیزداری درهرمزگان انجام دادند

در ادامه مدیر کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان هرمزگان که استاندار را همراهی می کرد از ظرفیت بالای آبخیزداری با مشارکت مردم و خیرین در استان سخن گفت و افزود: تا کنون 12 میلیارد تومان خیرین کار آبخیزداری در استان انجام داده اند

و این امادگی را دارند که با همکاری  سازمان جنگل ها مشارکت بیشتری در اجرای عملیات آبخیزداری داشته باشند.
 
تعداد مشاهده خبر29 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal