خرید 162 هزار تن گوجه فرنگی برای حمایت از کشاورزان
1398/06/26

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: برنامه خرید گوجه فرنگی حمایتی در سال 98 از چهار استان فارس، اصفهان، خراسان رضوی و اردبیل آغاز شده است و همچنان در سایر نقاط کشور ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی، دکتر حسین شیرزاد در تشریح روند اجرای طرح خرید حمایتی گوجه اظهار داشت: تاکنون بیش از 73 هزار تن گوجه فرنگی به ارزشی بالغ بر 731 میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده است، که سهم استان فارس بیش از 54 هزار تن، استان خراسان رضوی بیش از 13هزار تن و استان های اصفهان و اردبیل بیش از 5 هزارو 300 تن بوده است.

وی با بیان این که 14 کارخانه فرآوری گوجه فرنگی جهت تولید رب گوجه با این سازمان همکاری می‌کنند، خاطرنشان کرد: تلاش برای اجرای موفق طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی همچنان ادامه خواهد داشت .

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی تصریح کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون بالغ بر 89 هزار تن گوجه فرنگی با قیمت توافقی توسط شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاون روستایی زیرمجموعه این سازمان در استان‌های جنوب کرمان، هرمزگان، فارس، اصفهان، مرکزی، خراسان جنوبی و همدان از کشاورزان خریداری و به منظور صادرات در کارخانجات فرآوری تبدیل به رب گوجه به صورت اسپتیک بسته‌بندی شده است.

وی اظهار کرد: مجموع گوجه فرنگی مازاد بر نیاز بازار تازه‌خوری و صنعتی که به صورت حمایتی و توافقی از کشاورزان خریداری شده، بالغ بر 162 هزار تن است.

شیرزاد خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح، پایداری تولید، حفظ قیمت محصول در بازار و جلوگیری از ضرر و زیان تولید کنندگان می‌باشد.

تعداد مشاهده خبر207 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal